رمز کردن لغات انگلیسی – بیوموز

رمز کردن لغات انگلیسی – بیوموز

رازهای رمز کردن لغات انگلیسی و حفظ معانی آن به کمک روش رمزگردانی آنها

روشهای رمز کردن لغات

۱)اولین راز آن این است که وقتی یک لغت انگلیسی که قرار است معنی آن را به خاطر بسپاریم به این فکر نکنیم که لغت انگلیسی است و مانند لغات فارسی آن را تلفظ کنیم و آن را به لغت نزدیک از نظر ساختار و تلفظش تبدیل نماییم

۲)راز ساده­ی دیگر برای به خاطر سپردن لغات انگلیسی این است که لغات را تند بخوانیم تا بتوانیم برای آن وزن و آهنگی ایجاد کنیم که در خاطرمان بماند. بهترین حالت آن زمانی است که این تلفظ با معنی آن در ارتباط هرچند کوچک باشد.

۳)یکی دیگر از روشهای حفظ لغات این است که تلفظ انگلیسی آن را به صورت فارسی نوشته و روی آن کمی متمرکز شویم تا حافظه تصویریمان هم بکار رود.

سوالات راجع به رمزگردانی لغات انگلیسی

سوالاتی  که در اینجا ممکن است برای ما و شما ایجاد شود این است که این روش بر چه مبنایی است و آیا روشی علمی است؟

در اینجا باید گفت که بله. این روش در سال ۱۹۷۵ توسط جناب آقای ادکینسون ابداع شد که key word method نامیده می­شد. ایشان این موضوع را مطرح نمودند که ما می­توانیم به جای اینکه لغات را به صورت طوطی­وار حفظ کنیم آنها راا به هم قلاب کرده و بین آنها با هم ویا آنها با معانیشان ارتباط برقرار کنیم. که بعدها دانشمندان زیادی آمدند که روشهای مختلف

برای این قلاب کردن را ارائه نمودند که در حفظ و یادگیری بسیار موثر می­باشند. این قلاب کردن نیز روشها، ترفندها و رمزو رازهای خودشان را دارند که افراد و دانشمندان زیادی در اعصار مختلف به آنها دست پیدا کرده و آنها را ثبت نموده­اند. یکی از این روشها Encoding یا رمزگردانی می­باشد.

رمزگردانی و تصویرسازی

رمزگردانی روشی است که در آن به کمک تصویرسازی و راه حلهای ساده این کار را انجام می­دهیم.

مساله­ی دیگری که در اینجا برای ما پیش می­آید و سوالاتی را در ما ایجاد می­کند این است که بیشتر اساتید یادگیری زبان انگلیسی معمولا بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی را مطالعه­ی لغات در دیکشنری­های انگلیسی به انگلیسی می­دانند پس رمزگردانی به چه درد می­خورد؟

خوب در اینجا باید به این موضوع اشاره نماییم که با روش رمزگردانی حتی اگر شما مدتها از زبان انگلیسی فاصله بگیرید باز هم معنی آنها از خاطرتان خارج نمی­شود و در واقع معنی آن لغت در سمت راست از نیمکره­های مغز شما یا به عبارت بهتر در حافظه­ی بلند مدت شما ثبت شده است پس برای بازگشت مجدد بعد از مدتها فاصله به زبان انگلیسی کار دشواری نخواهد بود.

سوال بعدی که در یادگیری لغات زبان برای ما پیش می­ آید این است که اصول صحیح مراحل یادگیری لغات چگونه است؟

خوب در اینجا باید گفت کاملترین یادگیری لغات انگلیسی ۴ مرحله دارد که شامل

اول)تلفظ صحیح

دوم)معنی یا معانی آنها(به صورت کامل و دقیق)

سوم)کاربرد آن لغت و

چهارم)دیکته و طرز صحیح نوشتن آن می­باشد

تک تک این مراحل برای یک یادگیری اصولی ضروری می­باشد.

عزیزان بیوموزی توجه داشته باشید که برای یادگیری روش مطالعه حرفه ای میتوانید از دوره روش صحیح مطالعه بیوموز استفاده نمایید.

بیوموز

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :