فواید یادگیری زبان انگلیسی

فواید یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه روش یادگیری انگلیسی از دید بیوموز را برای شما شرح میدهیم:

منابع مختلفی برای روش یادگیری زبان در اینترنت وجود دارد. اما اگر از بیوموز بپرسید می‌گوییم یادگیری زبان انگلیسی یک قسمت سربالایی و سختی دارد و باقی مسیر سرپایینی و راحت است. مسئله اینجاست که درصد بالایی از افراد هیچ‌گاه این سربالایی را رد نمی‌کنند. برای یادگیری انگلیسی هم تا دلتان بخواهد روش و متد و کتاب و اپلیکیشن و ویدئو وجود دارد، بااین‌حال روش‌های زیادی نیستند که بازدهی و سرعت لازم در یادگیری مفید و اصولی زبان انگلیسی را داشته باشند. بسیاری از شاگردان در مورد زبان از اساتید مکرراً سؤال می‌پرسیدند، در اینجا هم بالاخره تصمیم گرفتیم به سؤالات دوست و آشنا و شاگرد و همکار خاتمه داده و از اصول صحیح یادگیری زبان انگلیسی که طی سال‌ها مطالعه و آزمون‌وخطای شخصی به دست آورده‌ام، پرده بردارم. توجه داشته باشید که روش‌های ارائه‌شده در این راهنما قابلیت تعمیم به زبان‌های دیگر را نیز دارند. در این راهنما خواهید خواند:

چطور از همین امروز شروع به صحبت انگلیسی کنید. چطور ظرف تنها چند ماه به تسلط کامل و صحبت روان انگلیسی برسید. چطور به تسلط در سطح یک انگلیسی‌زبان بومی برسید و در عرض چند سال و شاید تنها یکی دو سال به تسلط نسبی به چند زبان برسید. در راهنمای پیش رو با تکنیک‌ها و نکاتی در یادگیری زبان انگلیسی آشنا خواهیم شد که تابه‌حال با آن مواجه نشده بودید.

زبان انگلیسی را جدی بگیرید

به‌عنوان یک فرد دوزبانه باید اعتراف کنم که زندگی‌ام ازاین‌رو به آن رو شد. فرصت‌ها و امکاناتی به رویم گشوده شد که در شرایط عادی شاید ممکن نبود؛ در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی کشور در مقطع کارشناسی ارشد در رشته موردعلاقه خودم قبول شدم، بارها به زبان انگلیسی ارائه مقاله کردم، با توریست‌های بسیاری هم‌صحبت شدم، موفق شدم در یک شرکت معتبر و بزرگ ماشین‌سازی در بخش بازرگانی خارجی مشغول به کار شوم، با افراد موفق و حرفه‌ای بسیاری درزمینهٔ کاری خودم در خارج از کشور ارتباط دارم، با شگفتی‌های فرهنگ، ادبیات و سینمای انگلیسی آشنا شدم و از همه مهم‌تر شاید … هر وقت اراده کنم می‌توانم به هر کشوری که بخواهم سفر و یا مهاجرت کنم. تجربیات بی‌نظیری که برای همه ممکن است.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید احتمال اینکه در جایگاهی از نظر زبانی باشید که من سال‌ها پیش بودم زیاد است (یک فرد تک‌زبانه با دانش جسته‌وگریخته از زبان انگلیسی که بارها تصمیم به تقویت زبان خود گرفته اما هر بار به دلایلی رها کرده است). در مطلب پیش رو سعی دارم نکاتی که به من در یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا سطح تسلط کامل و حرفه‌ای کمک کرد را با شما در میان بگذارم. در این مطلب سعی می‌کنم همه‌چیز را خلاصه کنم پس به خواندن تا آخر مطلب ادامه دهید.

۱- در دانشگاه زبان انگلیسی حتما مورد نیازتان است!

در هر رشته ای تحصیل نمایید لازم است به عنوان یکی از مهمترین درسها که رقبای شما در آن ضعف دارند میتوانید از آن به عنوان پاشنه آشیل رقبا استفاده نمایید و خودتان را از رقبا جدا کنید.

همچنین در دانشگاه درس زبان انگلیسی یکی از دروس مهم است و میتواند در معدل تحصیلی شما تاثیر مستقیم داشته باشد.

۲-برای بروز بودن باید از مقالات انگلیسی هم استفاده کنید

در دانشگاه برای اینکه بروز باشید و بتوانید از منابع اصلی تمام رشته ها استفاده نمایید میبایست زبان انگلیسی شما در سطح مناسبی باشد بنابراین باید زبان انگلیسی خود را جدی بگیرید.

۳-برای حرفه ای بودن زبان انگلیسی را جدی بگیرید!

شما در هر حرفه و در هر مرحله از تحصیلات برای اینکه حرفه ای باشید و از همه لحاظ بروز باشید لازم دارید زبان انگلیسی را بدانید و از هر مطلب بروز و جدید در سطح بین الملل استفاده نمایید.

۴- انگلیسی زبان مورد توافق همه کشورها به عنوان زبان علمی است

باید توجه داشته باشید که زبان انگلیسی تنها زبانی است که در تمام کشورهای جهان به عنوان یک زبان بین المللی مورد توافق قرار گرفته بنابراین با زبان انگلیسی در هیچ کشوری اصطلاحا لنگ نمیمانید. و قاعدتا توسط این زبان با تمام زبانهای دیگر میتوانید میتوانید تعامل داشته باشید لزا میتوانید درک وسیعی از سایر فرهنگ ها و دیدگاه ها پیدا کنید.

جمع بندی

فواید محدودی از یادگیری زبان انگلیسی را برای دانشجویان و دانش آموزان شرح دادیم و در ادامه این مقاله را برای شما آپدیت خواهیم کرد.

بیوموز

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :